Projekt

Rezidenčná štvrť Pod vŕškami je zasadená pod vŕšky Malých Karpát, v bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica. Ako už napovedá jej názov, charakterizuje ju harmónia, súzvuk s prírodou so všetkými výhodami mestského bývania. Projekt ponúka pozemky na individuálnu výstavbu i priestranné – menšie či väčšie – byty v nízkopodlažných, moderných bytových domoch.Táto časť hlavného mesta sa za posledné obdobie stala veľmi atraktívna, stále viac a viac obyvateľov si tu hľadá bývanie pre seba a svoje rodiny. Pribúdajú rodinné a bytové domy, buduje sa infraštruktúra, cesty, kruhové objazdy. Veľkou výhodou je aj pribúdajúca občianska vybavenosť, môžeme spomenúť aj veľké nákupne centrum.

Urbanistické riešenie

urban solution
Tvorcovia projektu sa usilovali o väčšie prepojenie prírody a bývania, o vytvorenie bezpečného domova pre rodičov a ich deti, bezbariérovosť, o možnosti pre komunitný život. Práve preto sú v projekte zelené predzáhradky, široké terasy i zelené strechy. Niektoré bytové domy majú uzavreté vnútrobloky so zeleňou.
Na “dva kroky” sú svahy Malých Karpát, potok i futbalové ihrisko. Na začiatku zóny je supermarket Billa a pribúdajú aj ďalšie priestory pre obchody a služby. V projekte nájdete pešie zóny, cyklistický chodník. Momentálne budujeme verejný park s detským ihriskom a rôznymi atrakciami.
V súčasnosti sú postavené dva bytové domy a spustili sme predaj ďaľšieho bytového domu, kde bude spolu 86 bytov. Prepokladaný začiatok výstavby bytového domu E je máj 2017. Dovedna máme predaných 190 pozemkov na výstavbu RD. V súčasnosti prebieha výstavba IS v sektore A, kde pripravujeme ďalšie pozemky na výstavbu RD.

Financovanie

Financujúcou bankou projektu je Tatrabanka, no hypotekárny úver si klient môže vybaviť v ktorejkoľvek banke na trhu. Kúpna cena nehnuteľnosti sa hradí pred vkladom do katastra nehnuteľností a samotný vklad sa realizuje po vydaní kvitancie financujúcou bankou.

Developer

Za investorom rezidenčnej štvrte Pod vŕškami stoja spoločnosti s bohatými skúsenosťami v oblasti výstavby obytných štvrtí, pôsobiace tak na Slovensku, ako aj v zahraničí, ktoré pri realizácii projektu vystupujú pod spoločným názvom Pod vŕškami a.s.